Jak zmienić swoje życie poprzez kurację alkoholową?

Leczenie poprzez kuracje alkoholoweDroga ku trzeźwości jest długa i wyboista, pełna zakrętów i wyrzeczeń. Jednak na jej końcu odzyskujemy swoje życie i jesteśmy woli od uzależnienia. Aby podejmowane przez nas kroki były skuteczniejsze warto zmienić niektóre rzeczy w naszym życiu.

Zacznij od małych rzeczy.

Wyeliminuj ze swojej diety wszystkie produkty, które mogą zawierać alkohol lub Ci się z nim kojarzą. Mogą to być praliny z alkoholem lub chociażby ogórki, które były zazwyczaj zagryzane jako przekąska do picia. Usuwając te produkty ze swojej diety, nie narażasz się na powrót ochoty do spożywania alkoholu.

Zrezygnuj ze spotkań z osobami, które nadal są uzależnione i nie chcą podejmować leczenia alkoholizmu. Przebywanie w towarzystwie wciąż pijących może osłabić twoją motywację do porzucenia nałogu. A to właśnie jej potrzebujesz aby wciąż być zdeterminowanym do walki z uzależnieniem.

Znajdź sobie jakieś hobby. Przypomnij sobie co sprawiało ci najwięcej radości kiedy byłeś dzieckiem. Czy to była piłka nożna a może majsterkowanie? Warto powrócić do wcześniej zaniedbywanych zainteresowań. Dzięki nim skutecznie odwrócisz myśli od chęci spożycia alkoholu.