Blogowa Terapia

Blogowa terapia alkoholowaWspółcześnie w naszym życiu technologie odgrywają bardzo ważne znaczenie i coraz więcej ludzi ma stałe połączenie z internetem. To właśnie ten łatwy dostęp do internetu spowodował, że to właśnie tam szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Internet jest jednym z najsilniejszych mediów opiniotwórczych a także informacyjnym w każdej dziedzinie.

Siła internetu w czasie terapii leczenia alkoholizmu

Warto wykorzystać siłę internetu w celach terapeutycznych. Wiele osób prowadzi wirtualne pamiętniki i jest to coraz częstsza praktyka wśród osób uzależnionych od alkoholu. Osoby uzależnione opisują swoje przeżycia związane z alkoholem ku przestrodze innych a także przedstawiają swoją drogę ku trzeźwości.

Fakt bycia anonimowym i tworzeniem pod pseudonimem, ułatwia przekazanie szerszej opinii swojego zdania na jakiś temat.
W takich zwierzeniach łatwiej przyznać się do błędu i wyjawić winy. Poprzez bloga można poznać wiele osób o podobnym zdaniu lub o podobnych przejściach, co wzmacnia poczucie zrozumienia.

Tworzenie postów pozwala przede wszystkim na przyznanie się przed samym sobą, że ma się problem z alkoholem. Dla wielu alkoholików właśnie przyznanie się do swojej słabości zajmuje najwięcej czasu. W trakcie leczenie alkoholizmu warto spróbować każdej metody, która może pomóc dojść do stałej abstynencji.